Radionica prezentacije
kreativnog rada
voditeljica Petra Zlonoga, gosti predavači Lucija Barišić, Mario Kozina

Vrlo često upravo kreativci koji su jako nadareni u svojim stvaralačkim domenama pri prezentaciji vlastitih radova znaju osjećati najveću nelagodu i nervozu. Prezentaciju često baš tako doživljavamo - kao "nužno zlo", (ne)priliku za blamažu ili sram.
Zašto je to tako i kako to možemo promijeniti, na vlastitu i opću dobrobit, ono je čime ćemo se baviti na ovoj radionici.
S ciljem da radionica bude što svrsishodnija radimo u manjoj grupi, a sastoji se od sveukupno 8 online susreta. Polaznici zajedno s voditeljicom i gostima predavačima ulaze u tematiku prezentacije kreativnog rada općenito, što ona točno podrazumijeva i na koji način se ona izvodi a da je na radost i prezentera i publike.

Sveukupni broj sati: 16h radionice + 30min individualnih konzultacija
Dinamika održavanja: 8 online predavanja,
od 1. - 24.6.2021, 2x tjedno
TERMINI ODRŽAVANJA:
1. 6. 2021 (utorak), 18 - 20h / 3. 6. 2021 (četvrtak), 18 - 20h
8. 6. 2021 (utorak), 18 - 20h / 10. 6. 2021 (četvrtak), 18 - 20h
15. 6. 2021 (utorak), 18 - 20h / 17. 6. 2021 (četvrtak), 18 - 20h
22. 6. 2021 (utorak) 18 - 20h / 24. 6. 2021 (četvrtak) 18 - 20h
Radionica je sufinancirana od strane Ministarstva kulture i medija stoga je omogućeno besplatno sudjelovanje polaznika.
Uvijeti sudjelovanja su: popunjena prijavnica, prisustvovanje na svim terminima radionice, rad na zadacima i finalna prezentacija.
Na prva četiri susreta sagledavamo što suštinski prezentacija jest te proučavamo i osvještavamo korijene raznih negativnih uvjerenja vezanih uz tu tematiku.
Također, proučavamo u kakvom su odnosu prezenter i publika kojoj je rad prezentiran te u kojoj mjeri i na koji način taj odnos utječe na samu prezentaciju. Nadalje, radimo na proučavanju prezentacijskih tehnika te na razvijanju prezentacijskih vještina.
Na petom i šestom susretu se bavimo našim glasom i stavom pred publikom te razvijamo svoje potencijale u govorništvu.
Na sedmom susretu istražujemo odnos s javnosti i medijima te pojam pitchinga.
Na kraju radionice primijenjujemo naučeno kroz kratke, individualne prezentacije koje zajednički "pročišćavamo". Svaki polaznik, po održanoj radionici i svojoj prezentaciji dogovara individualne konzultacije na kojima svoju prezentaciju komentira i usavršava s voditeljicom.
Ono što je važno napomenuti jest da radionica ne podučava polaznike "ispravnom" načinu prezentacije, na njoj se ne uči kako baratati softwareom namijenjenom izradi prezentacije i slično. Specifičnost ove radionice leži u tome da ona proučava i približava polaznicima osnovne principe izlaganja, primijenjive na svaku vrstu prezentiranja, prema kojima se autor može orijentirati kada želi predstaviti svoj rad, bilo u profesionalnom kontekstu ili pak u svakodnevnoj komunikaciji s kolegama, gledateljima i ljudima općenito.
Sav nastavni materijal je zbog toga jednostavan, lagan za razumijeti i primijeniti.
Svrha radionice je da sudionici u svojem kasnijem radu i djelovanju osjećaju samopouzdanje i, prije svega, autentičnost pri prezentaciji svojih radova te da im bude jasno na koji najprikladniji način prezentirati s obzirom na publiku kojoj se obraćaju.
Petra Zlonoga

Petra Zlonoga (Zagreb,1982.) diplomirala je Grafički dizajn na Studiju dizajna 2007. te Animirani film i nove medije na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu 2011.
Od 2009. radi samostalno na području dizajna, ilustracije i animiranog filma.
Autorica je nagrađivanih studentskih i profesionalnih filmova, a od 2013. radi i kao voditeljica filmskih radionica za djecu, profesionalce i filmske entuzijaste.
Sudjelovala je u selekciji filmova, bila član žirija filmskih festivala u Hrvatskoj i regiji te obnašala funkciju umjetničkog savjetnika za animirani film pri HAVC-u.
Lucija Barišić

Lucija Barišić (Zagreb, 1983.) diplomirala je glumu i lutkarstvo na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. Pohađala je razne radionice i seminare na temu pokreta i glasa u Hrvatskoj i inozemstvu te radila s umjetnicima i pedagozima poput Anne-Marie Blink, Irene Tomažin, Ang-Gey Pin, Ryszarda Nieoczyma, Tomija Janežiča, Nhandan Chirco i ostalih. Upoznata je s metodama rada K. S. Stanislavskog , M. Čehova, Lee Strassberga, JerzyaGrotowskog. Kao glumica surađivala je na brojnim filmskim i kazališnim projektima.
Od 2020. započinje edukaciju za psihodramskog terapeuta u Centru za psihodramu Zagreb.
Mario Kozina

PRIJAVE
Prijave su zatvorene sva raspoloživa mjesta su popunjena.
Kontakt
Za bilo kakva dodatna pitanja, molimo obratite se na:
Hvala i pozdrav doskora!